riot

Adrian Frutiger: Design tisíciletí

Jako projekt pro radost (a součást bakalářské práce na UTB Zlín) jsem vytvořil web www.adrianfrutiger.cz, který je věnován jednomu z nejvýznamějších typografů našeho věku.

atelierAdrian Frutiger za svou kariéru vytvořil přes třicítku fontů. Mnohé z nich se staly brzy velice užívanými a dnes jsou již legendární. Část z nich sám autor až příliš kriticky označil za špatně zpracované nebo vyloženě nepovedené, což dokazuje jeho zralý a realistický pohled na vlastní práci. Schopnost sebereflexe mu vždy umožňovala kvalitativní posun pro každý další projekt, jak dobře ilustruje přijetí pozdějších výsledků práce jeho studia. První projekty ve firmě Deberny & Peignot nesly z počátku stopy utváření pracovního postupu a byly vytvářeny na objednávku trhu, pozdější práce nezávislého studia Frutiger již byly mnohem sofistikovanějšími díly typografa s jasnou představou a bohatými zkušenostmi. V té době docházelo na modernizaci starších písem a jejich začleňování do portfolií moderních písmolijen.

Logo Sportsite

Sportsite

Logo Sportsite vzniklo pro portál, který se zaměřuje na prodej sportovního vybavení zejména pro běžecký sport.

Katalog Monto Lighting

Monto Lighting

Pro produkční společnost Trima CB jsem realizoval katalog dovozce LED osvětlení Monto Lighting. Katalog byl pojat jako nástroje pro budování image rychle se rozvíjející společnosti, která úzce spolupracuje s východoasijskými výrobci moderní osvětlovací techniky.

Postprodukce glamour fotografií

Bad Bull

Pro společnost Bad-Bull.cz jsem pracoval na postprodukci glamour fotografií a sazbě kalendáře na rok 2011. Autory fotografií jsou Jakub Houfek a Martina Matoušková.

MFF Voda Moře Oceány

vmo

Sedmý ročník mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány přichází s novým logem a připravovanou internetovou prezentací. Značka modrou barvou akcentuje vodu jako podstatu života na planetě a zároveň její zelený fragment poukazuje na ekologii, kterou voda jako nutný prvek pro život, symbolizuje.

Aktiva management

Aktiva Management

Ve spolupráci s Vydavatelstvím MCU vzniklo logo pro aukční společnost Aktiva Management. Jednoduchá značka je vhodná pro užití na všech potřebných nosičích.

Institut environmentálního vzdělávání

IEV

Vizuální identita pro nově vznikající Institut environmentálního vzdělávání. (2010)

Moderní značka vznikla s cílem prezentovat institut jako zdroj informací o životním prostředí a související problematice. K logotypu vznikl grafický manuál.

David Křížek – Dnem i nocí Atlantikem

David Křížek - Dnem i nocí Atlantikem

Pro Vydavatelství MCU jsem připravil grafiku a sazbu 160 stránkového deníku mořeplavce Davida Křížka. Kniha popisuje přípravy a průběh legendárního sólového závodu přes Atlantik. (2008)

Relax Dive

relax

Nová značka společnosti poskytující služby a produkty spojené s potápěním. (2010)

Inge Outdoor

inge-logo

Vytvořil jsem nové logo pro poskytovatele služeb v oblasti outdoorových zážitků, teambuildingových akcí a školních programů. Společnost Inge outdoor získala dynamickou značku, která evokuje adrenalin, dobrodružství ale i solidnost a bezpečnost. (2010)